Čtyři "roční" období firmy

JARO

Období růstu a nových nápadů

Ve firmách podporujeme potřebné profesní dovednosti pro úspěšné léto a připravujeme tak zaměstnance na nárůst produktivity. Ideální období pro přípravu kroků k naplnění své vize. I příroda se probouzí k životu a veškerá energie, která dřímala uvnitř všech rostlin, je připravena ukázat svoji sílu v podobě zelených listů a nalitých pupenů. Stejně jako semena a rostliny začínají růst, stejně tak uzrávají naše myšlenky a nápady. Příroda se nadechne a s ní přichází i období inspirace. 


Moje role: Zaměstnance inspiruji ve tvorbě a udržování pozitivních vztahů se zákazníky prostřednictvím profesionálního přístupu. Uvědomují si sílu doporučení, proto hravě zvládají i komunikaci s náročným/problematickým zákazníkem. Zároveň se učí/rozvíjejí své prodejní dovednosti, které budou moci plně využít v období léta. Je to období rozvoje profesních dovedností. Manažerům pomáhám v tom, aby předávali efektivní zpětnou vazbu, aby se naučili správně koučovat a motivovat a byli tak připraveni zalévat v létě to, co bylo na jaře zaseto.


LÉTO

Období vysoké produktivity

Období, kdy sledujeme nárůst produktivity. Vše se daří. Zaměstnanci jsou plně výkonní a vedoucí pracovníci tuto výkonnost podporují prostřednictvím vhodné motivace, koučinků a zpětných vazeb. Stejně jako v přírodě: Co bylo zaseto je třeba pravidelně zalévat. Slunce jako aspekt života dodvává potřebnou sílu a energii. Rostliny kvetou, dozrává obilí a úsilí, které bylo využito v období jara ukazuje svoje plody. 


Moje role: V této době jsem maximální podporou manažerům. Provádím supervize při předávání zpětných vazeb a provázím tímto, často hektickým, obdobím tréninkem a školením Manažerského toolboxu. Sám sdílím své prodejní a komunikační dovednosti se zaměstnanci prostřednictvím On the Job tréninků - rozbory, koučinky, mentorink, stínování pracovníků. 


PODZIM

Čas sklizně a tvorby zásob na zimu

Na zaměstnancích se může začínat projevovat únava a je tedy čas na relaxaci. A stejně jako nám příroda ještě ukazuje sílu babím létem, tak ani u nás práce ale nekončí. Je třeba znovunalézt energii - je třeba sklidit úrodný sad. Rostliny postupně odkvétají, obilí je sklizeno, pole zoraná a my se těšíme ze sladkých plodů své práce. Sluneční paprsky se krátí a zvířata si připravují zásoby na zimu.


Moje role: Předchozí fáze stála zaměstnance mnoho energie. Proto přicházím s technikami zvládání stresu a znovubjevení energie pro ustálení work-life balance. Stejně jako nám jsou plody odměnou, i pracovníci mohou zažívat rozvoj díky školením, která sice nevedou nutně k vyššímu zisku, ale jdou více dovnitř...podporují sebepoznání a loajalitu k zaměstnavateli. 


ZIMA

Období klidu a usebrání

Firma bilancuje úspěšnost roku a dopřává zaměstnancům odpočinek. Ti tak mohou rovněž nalézt sílu a potřebné zdroje pro nadcházející jaro. Vhodné období pro plánování dalšího období, plánování nových cílů. Nastává nejchladnější období, dny jsou krátké, v okolí je led a sníh. Rostliny přestávají růst a stromy jsou bez listů. Příroda spí a sbírá sílu na opětovný příchod jara.

Moje role: Přichází období bilancování a obnovy zdrojů. V zimním čase pomáhám firmám tvořit vize na další období. Pro manažery je ideální, aby byli připraveni zavelet do dalšího období. Aby je zaměstnanci následovali, je třeba, aby se stali správnými Lídry. Zaměstnance podporuji obnovit své zdroje prostřednictvím relaxačních technik a zpracovat případná firemní "traumata".