VYUŽÍVANÉ TECHNIKY

  • SOMATIC EXPERIENCING®
  • WHEEL OF CONSENT®
  • KOUČINK
  • SYSTEMICKÉ KONSTELACE
  • PRÁCE S TĚLEM a další...

KDO JSEM 

SYN A BRATR

Narodil jsem se roku 1985 v Chebu do znamení Vah s ascendentem Střelce, a to jako mladší ze dvou dětí.  Po střední hotelové škole jsem odložil šejkr a nůž a šel na vysokou školu. Tam jsem se věnoval sociální psychologii a psychologii lidské komunikace. Vysokoškolské studium jsem úspěšně absolvoval a získané znalosti jsem dále rozvíjel ve své profesní kariéře. Moje sestra žije ve Francii, kde vystudovala psychologii, konkrétně psychoanalytický přístup.

PARTNER

Není větších učitelů, než našich partnerů. V partnerství jsem byl nucen konfrontovat svoje vlastní hodnoty, naučil jsem se co je kompromis, ale hlavně kde jsou mé hranice. Kam toho druhého pustím a kam už ne.

BODYWORKER

V roce 2012 jsem si udělal první masérský kurz. Práce s tělem mě zcela pohltila, takže jsem se postupně učil další techniky, až jsem si vytvořil vlastní masážní styl, ve kterém využívám poznatky ze všech kurzů, které jsem absolvoval. Vznikl projekt Masáže Alegría.

Znalosti a dovednosti z oblasti Sexological Bodywork jsem získal díky skvělému australskému výcviku v rámci Institute of Somatic Sexology a jejím učitelům Deej Juventin a Uma Ayelet Furman. Při své práci dodržuji kodex Somatic Sex Educators Association of Australasia.

TERAPEUT

Osobnímu rozvoji se věnuji od svých 16 let, kdy jsem absolvoval svůj první seminář, který se věnoval rozvoji intuice. To mi pomohlo mít cenné vhledy do duší ostatních, které jsem postupně rozvíjel na dalších kurzech.

Postupně mě začali navštěvovat přátelé a svěřovat se mi čím dál tím víc. Odcházeli odpočatí a s lehkou hlavou, a tak jsem objevil svůj další talent.

Zjistil jsem, že vnitřně potřebuji (kromě intuice) i kognitivní porozumění procesů, které se v nás dějí, a tak jsem nastoupil na výcvik práce s traumatem Somatic Experiencing®, jehož principy ovlivnily moji práci asi nejvíce. Jsem členem České asociace praktikantů metody Somatic Experiencing® a při své práci dodržuji její etický kodex.

LEKTOR, MENTOR, KOUČ

Po více než 10 letech práce v mezinárodních korporacích, od specializovaných až po manažerské pozice, po mentálním vyhoření a znovunalezení sám sebe, po více jak 15 letech osobního rozvoje jsem pochopil, že lineární, přímočará honba za stále větším a větším ziskem ždíme poslední zbytky sil a lidství z každého z nás. To vede k vysoké odchodovosti zaměstnanců z firem, které vynakládají stále větší a větší finance na zaškolení nových zaměstnanců, kteří stejně brzy odejdou. Vývoj nezastavíme. Letní období nezadržíme...

Zastavil jsem se, začal naslouchat systémům a uviděl podobnost mezi koloběhem přírody a vývojem firmy/společnosti. Je naprosto normální, že jsou období, kdy jde vše samo (stejně jako v létě svítí slunce a vše kvete) a období, kdy se úplně nedaří (kdy v zimě příroda ulehá ke spánku). Pokud přestaneme bojovat se Zimou a budeme tento koloběh následovat, nasbíráme dostatek sil, abychom mohli přivítat nadcházející Jaro dalšího období. A kdo jak na jaře zaseje, tak také následně sklidí... Tak vznikl projekt Cyklická firma.


 Možná nedostanete vždycky přesně to, co chcete. Ale vždycky si odnesete to, co potřebujete.